producent

części gumowych i metalowo-gumowych

Historia firmy

Firma Tedgum powstała w 1993 roku w Rudzie Śląskiej, by prowadzić dystrybucję i sprzedaż części samochodowych. Po niedługim czasie rozwijające się dynamicznie przedsiębiorstwo podjęło samodzielną produkcję komponentów gumowych i metalowo-gumowych.

Obecnie firma jest jednym z wiodących producentów poduszek silnika, tulei wahaczy, osłon przekładni i przegubów, odbojników amortyzatorów i innych wyrobów gumowych na rynku motoryzacyjnym. Części wytwarzane przez zakłady firmy Tedgum przeznaczone są do samochodów osobowych produkcji azjatyckiej, amerykańskiej i europejskiej. Duży segment asortymentu skierowany jest do posiadaczy pojazdów nietypowych i zabytkowych, firma trudni się także projektowaniem i wyrobem krótkich serii komponentów na zamówienie indywidualne. Nasza oferta obejmuje ponad 8.000 różnych elementów.

Mocne strony marki TEDGUM


  • Asortyment bogaty w elementy niedostępne u innych wiodących producentów
  • Szybkie wdrażanie części do najnowszych samochodów (1-4 letnich), do których aktualnie dostępne są tylko części oryginalne
  • Dział prototypów oraz krótkich serii produkcyjnych, który oferuje możliwość zamawiania nowych wyrobów, także w krótkich seriach oraz na wyłączność
  • Dział regeneracji części do pojazdów zabytkowych i nietypowych
  • Produkcja składowych elementów części dostępnych na rynku tylko jako cały komplet (np. wkład do poduszki silnika)


Cele firmy TEDGUM

Podstawowymi celami firmy TEDGUM jest dbałość o dynamikę sprzedaży jak również o zbudowany już autorytet w dziedzinie motoryzacji. Firmę TEDGUM tworzy również kadra pracownicza – doświadczeni specjaliści, którzy poprzez swoją kreatywność i zaangażowanie dążą do osiągnięcia przewagi nad konkurencją.

Profil firmy TEDGUM

Części wytwarzane przez zakłady firmy TEDGUM przeznaczone są do samochodów osobowych produkcji azjatyckiej, amerykańskiej i europejskiej.  Duży segment asortymentu skierowany jest do posiadaczy pojazdów nietypowych i zabytkowych. Firma trudni się także projektowaniem i wyrobem krótkich serii komponentów na zamówienia indywidualne.

© 2014 TEDGUM.PL Wszystkie prawa zastrzeżone.