producent

części gumowych i metalowo-gumowych

Produkcja

Dostępność elementów zawieszenia do nowych modeli samochodów lub nietypowych jest bardzo słaba. Często są dostępne tylko całe wahacze w bardzo wysokiej cenie. W tym przypadku z pomocą przychodzi firma TEDGUM. Specjaliści zatrudnieni w firmie, na podstawie informacji docierających z rynku motoryzacyjnego oraz partnerów współpracujących z firmą, a przede wszystkim mechaników analizują możliwość szybkiego wdrożenia elementów metalowo-gumowych do produkcji.

Podczas konstruowania elementów metalowo-gumowych inżynierowie mają zawsze jeden cel: stworzenie części samochodowych, które okażą się trwałe
i niezawodne. W tym celu analizują słabe punkty części po to, aby je następnie usunąć. Jednym z takich rozwiązań są wzmocnione konstrukcje tulei metalowo-gumowych, które udało się uzyskać dzięki optymalizacji mieszanki gumowej, zwiększeniu objętości gumy oraz zmodyfikowaniu konstrukcji wewnętrznej tulei ze zwiększoną odpornością na przeciążenia. Dzięki temu rozwiązaniu tuleje takie wyróżniają się znacząco zwiększonym okresem użytkowania, ponadto poprawiają bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.

W ten sposób podczas projektowania części stosowane są rozwiązania na technicznie najnowszym poziomie. Oczywiście inżynierowie podczas prac konstrukcyjnych uwzględniają cały system danego zawieszenia i sprawdzają czy ulepszenie pojedynczych elementów nie doprowadzi do przedwczesnego zużycia innych części zawieszenia. 

Realizujemy zlecenia krótkoseryjne także dla nietypowych zastosowań. Projektowanie wsparte nowoczesnymi systemami CAD.

© 2014 TEDGUM.PL Wszystkie prawa zastrzeżone.